czwartek, 28 lipca 2016

Przepis na: naturalny olejek i krem do opalania


Olejki do opalania komponowane z udziałem filtrów słonecznych są krytykowane przez wielu. Przede wszystkim ze względu na to, iż wytwórcy olejków i kremów do opalania stosują chemiczny składu. Na szczęście jako konsument możemy wykorzystać podczas opalania roślinne olejki, które zawierają naturalne filtry przeciwsłoneczne, tj. olej sezamowy czy olejek z awokado. Korzystając z  preparatów stworzonych na bazie poniższych składników staram się mimo wszystko ograniczyć przebywanie na słońcu w 30stopniowym upale. Uważam, że nawet najlepsze środki chroniące przed promieniami słonecznymi mogą zniszczyć naszą skórę i spowodować oparzenia.

 


Olejek do opalania Składniki:

Olejek sezamowy

Olejek z awokado


Wyrobienie: 
Mieszam razem dwa składniki i proporcji 1:1


Stosowanie i działanie:
Olejek ochroni  przed nadmiarem promieni słonecznych. Stosując go można uzyskać piękna złocistobrązową opaleniznę – pamiętać jednak należy aby opalać się z umiarem.


Sezamowy krem przeciwsłoneczny

 


Składniki:

5g wosku pszczelego

15g bezwodnej lanoliny

40g oleju sezamowego

40g wody z kwiatu pomarańczy


Wyrabianie:

Dodaję do miseczki wosk pszczeli i lanolinę, następnie rozpuszczam na wrzątku. Dodaję olej sezamowy i podgrzewam mieszankę do 60 st C. Jednocześnie podgrzewam wodę z kwiatu pomarańczy do tej samej temperatury i wlewam do wcześniej przygotowanej mieszanki. Mikserem na najniższych obrotach mieszam aż do wystudzenia. Przekładam do pojemniczka.


Stosowanie i działanie: 
Kremem smaruję całe ciało.


Zastosowanie tego kremu nie oznacza, że możemy smażyć się na słońcu przez cały dzień – to nie jest w ogóle zalecane gdyż rujnuje nam skórę i systematycznie przyczynia się do powstawania zmarszczek.  Krem zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry – możemy przebywać na słońcu  dłużej niż nie stosując żadnych specyfików. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz